Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT“UEFA Women’s EURO 2022”, fitojnë femrat Anglize

“UEFA Women’s EURO 2022”, fitojnë femrat Anglize

Luaneshat e Anglisë janë shpallur kampione e “UEFA Women’s EURO 2022”.

Kombëtarja e drejtuar nga Sarina Wiegman mundi Gjermaninë me rezultatin 2-1 në finalen e kampionatit europian të femrave që u zhvillua në Wembley dhe fitoi kështu titullin e saj të parë botëror.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME