Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMIVasili : Bordi i "hajdutëve" po vjedh hapur

Vasili : Bordi i “hajdutëve” po vjedh hapur

Cfare vjedhje e hapur, Bordi i Hajduteve ul vetem 1 lek naften!

Sot Bordi i Hajduteve uli çmimin e Naftes me 1 lek.

Po po e lexuat mire vetem e vetem 1 lek.

Po vjedhje kaq e hapur, kaq e paturp dhe kaq flagrante nuk eshte pare.

Presidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Biden deklaron boterisht se:

“Çmimi i Naftes ezhte ne renie rekord”, deklaroi Biden.

Po hajdutet e qeverise vazhdojne te vjedhin dhe vetem te vjedhin.

Pasqyra tronditese e vjedhjes jane çmimet e naftes ne Maqedoni, Mal te Zi e Kosove.

Ka vetem dy zgjidhje shume te qarta dhe te thjeshta:

1.Shkrirja urgjente e Bordit te Hajduteve, qe vendos çmimin e Naftes.

2.Ulje e taksave mbi karburantet.
(Projektligji i propozuar nga une ne Parlament per heqjen e Takses se Qarkullimit dhe te Karbonit eshte qe ne mars i bllokuar nga hajdutet e rilindjes).

Kjo vjedhje po ju behet shqiptareve diten per diell kerkon hetim dhe ndeshkim te rrepte.

SPAK po ulerin gjithe Shqiperia, beni detyren!

SPAK po ju vjedhin edhe juve kur furnizoni makinat me Nafte, qofshi ju qe jeni qe hani turpin me buke!

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME