Wednesday, June 7, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVdekja e Simon Toskës në burgun e Fierit/ Familjarët dhe mjekia: Nuk...

Vdekja e Simon Toskës në burgun e Fierit/ Familjarët dhe mjekia: Nuk vuante nga asnjë sëmindje (vidio)

Fier – Simon Toska 51 vjeçar banor i fshatit Panahor të Mallakastres  i martuar me 3 fëmijë ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në qelinë e burgut të Fierit nga një infrakt në zemër , ka pohuar zyrtarishtë drejtoria e pergjithëshme e burgjeve

Banesa e tij është vetëm pak metra larg shkollës së fshatit Panahor.

Familjarët kanë hapur dyert e  mortit  ndërkohë që një pjesë e  tyre janë në morgun e spitalit Fier për të tërhequr trupin e pa jetë  për të kryer ceremoninë mortore  paraditen e së premtes.

Te afermit e morën vesh vdekjen e  tij nga inferrmieri i burgut por pohojnë se ai nuk ka vuajtir nga ndonje semundje

Djali i të ndjerit i kish thënë kushuritit te pare te babait  se kish disa jave qe vuante nga veshkat.
Simoni akuzohej per prodhim e shitje narkotikesh ndërkohe qe ishte denuar nga gjykata e shkalles pare me 5 vjet burg, thane familjarët

Doktoresha e qendres shendetesore Aranitas, Tushe Qalliaj na ka pohuar nepermjet telefonit se ne kartelën e tij mjekesore nuk figuron qe te ketë pasur probleme shendetesore.

Ky eshte rasti i dyte brenda dy vjetesh qe te burgosur në burqun e Fierit ndërrojnë jetë nga inftakti në qelitë e burgut. Afro dy vjet me parë ndërroi jete shtetasi Bilbil Zekaj rast qe po hetoet nga prokuroria e Fierit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: