Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËVendoret/ Mbyllet sot sipari i fushatës për 14 Majin

Vendoret/ Mbyllet sot sipari i fushatës për 14 Majin

Fushata elektorale për zgjedhjet e 14 majit pritet të mbyllet sot, ndërsa të dielën qytetarët do u drejtohen kutive të votimit.

Kreu i Partisë Socialiste dhe njëherësh kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur që takimin përmbyllës të kësaj fushate, ta bëjë nga qyteti i Durrësi dhe në Shkodër.

Duke qenë se dhe vetë është deputet i Durrësit, Rama do të japë mbështetjen e tij për Emiriana Sakon, e cila është në garë me Igli Carës nga koalicioni Bashkë Fitojmë.

Ndërkohë koalicioni Bashkë Fitojmë, gjysmë ore më vonë do të mbyllë fushatën në Tiranë, me kandidatin Belind Këlliçi, i cili po ashtu ka një garë të fortë përballë Erion Veliajt dhe Ronald Bejko-s nga Partia Demokratike.

Me përjashtim të incidenteve të orëve të fundit në Himarë dhe në Kukës, fushata ka kaluar përgjithësisht e qetë, ku të gjithë kandidatët kanë shpalosur programet e tyre elektorale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: