Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETViktor Daçi u ndalua për patentë dhe u arrestua për vrasje

Viktor Daçi u ndalua për patentë dhe u arrestua për vrasje

Greqi – Ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar

Punonjësit e Policisë së Drejtorisë së Operacioneve të Policisë Heraklion kanë vijuar arrestimin e një personi paraditen e djeshme në zonën e Bashkisë Malevizi. I arrestuari Viktor Daçi, 45-vjeçari, i cili drejtonte I.X. makinë pa patentë, u konstatua se ai kishte treguar në polici një kartë identiteti false, çka ka çuar në ngritjen e një çështjeje për falsifikim certifikatash.

Ndaj tij është ngritur një dosje për shkelje të ligjit dhe është shqiptuar gjobë administrative për shkelje të Kodit të Qarkullimit Rrugor

Mirëpo, gjatë hetimeve dhe hetimeve paraprake nga Komisariati i Policisë Malevizi, u zbulua se i riu është në kërkim me urdhër arresti ndërkombëtar për vrasje dhe transport pa leje të armëve të ndodhura në Shqipëri në vitin 2014.

Hetimet paraprake vijojnë nga Drejtoria e Policisë Malevizi, me qëllim zbardhjen e mëtejshme të veprimeve të të arrestuarit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME