Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETVotimi për kreun e ri të PD nis edhe në Fier dhe...

Votimi për kreun e ri të PD nis edhe në Fier dhe Mallakastër

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka nisur normalisht edhe në degët e PD në Fier, Patos, Roskovec dhe Mallakastër.

FIER
Kryetar I PD Rrapi Gjika 
Ka ne lista 2500 anetare
Pritet te votojne  1500 anetare 
Ka 6 QV
Fier ish univwrsuteti UFO
Cakran  qender  lokal
Levan qender   lokal
Ndermenas qender lokal
Topoje  qender lokal
Agim te Libofshes ne qender lokal

MALLAKASTER
Kryetar I PD Resmi Shanaj 
Ka ne lista 950 anetare
Pritet te votojne  500 
Ka 1 QV tek teatri I qytetit

PATOS
Kryetar I PD Shezaim Ymeri 
Ka ne lista 1400 anetare
Pritet te votojne  700 
Ka 1 QV godina e PD rithemelimi

ROSKOVEC
Kryetar I PD Emels Xhaxhaj 
Ka ne lista 650 anetare
Pritet te votojne  500 
Ka 2 QV tek  selia e PD se qytetit dhe ne Suk 2 lokali I Avni Cjapit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME