Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIWhatsapp lançon “Secret Code”

Whatsapp lançon “Secret Code”

WhatsApp ka shtuar “kodet sekrete” për bisedat, duke i lejuar ato të kyçen dhe të fshihen.

Funksioni synon t’i lejojë njerëzit të kenë një bisedë që nuk do të jetë as e dukshme brenda listës së bisedave. Në vend të kësaj, ato mund të gjenden vetëm duke shtypur atë kod në shiritin e kërkimit në krye të aplikacionit.

Funksioni synohet si “një shtresë tjetër e privatësisë për mbrojtjen e bisedave tuaja më të ndjeshme”. Është ndërtuar për ata njerëz që mund të kenë nevojë të mbajnë plotësisht të fshehura bisedat e rëndësishme, madje edhe nga njerëzit që kanë akses në telefonin e tyre.

Funksioni pason një veçori të ngjashme, Chat Lock, e cila u njoftua në fillim të këtij viti.  Në atë kohë, Meta tha se planifikonte të lejonte përdoruesit të krijonin një fjalëkalim të personalizuar për bisedat e tyre, në mënyrë që ata të mund të përdorin një fjalëkalim unik të ndryshëm nga ai që përdorin për telefonin e tyre. Tani, gjashtë muaj më vonë, kompania ka përmbushur premtimin e saj.

Lançimi i veçorisë së re vjen disa javë pasi WhatsApp prezantoi një veçori të re të bisedës zanore të ngjashme me Discord për grupe të mëdha të quajtur “Voice Chats”. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME