Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJIWhatsapp prezanton opsionin e ri

Whatsapp prezanton opsionin e ri

WhatsApp në pronësi të Meta është duke punuar në një veçori që do t’u japë përdoruesve të iOS aftësinë për të fshehur statusin e tyre në linjë nga të gjithë.

Kjo veçori e re e privatësisë po zhvillohet në të njëjtën kohë që WhatsApp po përgatit edhe një funksion tjetër të rëndësishëm, aftësinë për të redaktuar një mesazh.

Ka kaluar shumë kohë që kur aplikacioni filloi t’i lejonte përdoruesit të fshinin mesazhet, por nuk solli kurrë aftësinë për t’i modifikuar ato – gjë që më në fund po ndryshon në një përditësim të ardhshëm.

Mundësia për të redaktuar dhe fshirë mesazhet po vjen gjithashtu edhe në : iMessage me iOS 16. Edhe pse shkaktoi disa polemika, aftësia për të redaktuar dhe fshirë një mesazh mund të jetë shumë e dobishme kur shkruan gabimisht një fjalë ose dërgon informacion të gabuar për një person në një bisedë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME