Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETZbulohet lokal bastesh sportive në Lushnje si dhe një femër rrihte të...

Zbulohet lokal bastesh sportive në Lushnje si dhe një femër rrihte të jëmën

Lushnjë – Vijojnë kontrollet në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, për goditjen e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit.     

Zbulohet 1 tjetër lokal ku organizoheshin lojëra fati, me celularë. Procedohen penalisht 2 shtetas.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë, si rezultat i kontrolleve të kryera në lokale, për goditjen e rasteve të organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit, në lagjen “Xhevdet Nepravishta”, Lushnjë, në lokalin në pronësi të shtetasit B. L., kanë konstatuar shtetasit F. Xh., në celularin e të cilit u gjetën faqe për vendosjen e basteve sportive. Ky celular u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.      

Në përfundim të veprimeve, u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit F. Xh., 58 vjeç dhe B. L., 49 vjeç, të dy banues në Lushnjë. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasen N. B., 48 vjeçe, banuese në fshatin Rreth-Libofshë, pasi dyshohet se ka ushtuar dhunë fizike ndaj nënës së saj. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME