Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËZgjidhet kryetari i ri i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Zgjidhet kryetari i ri i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Është hedhur ditën e sotme shorti për zgjedhjen e nëntë anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vitin 2024.

Kryetar i KED është zgjedhur Sokol Ngresi, gjyqtar nga Gjykata e Lartë, ndërsa po me short, është zgjedhur dhe zëvendësuesi i tij, gjyqtari Dariel Sina.

Ndërkohë anëtarët të KED-së janë zgjedhur si më poshtë: 

Anëtare nga Kushtetuesja: Elsa Toska dhe Sonila Bejtja, zëvendësuese Marjana Semini.

Anëtar nga Gjykata e Lartë: Sokol Ngresi, njëkoësisht edhe kryetar i këshillit, zëvendësues do jetë Dariel Sina.

Anëtare nga Prokuroria e Përgjithshme: Alma Muça, zëvendësuese Arqile Koça.

Anëtare nga Gjykata e Apelit: Irena Brahimi e Altina Nasufi, zëvendësuese, Ilirjana Olldashi

Anëtarë nga Prokuroria e Apelit: Lazer Çardaku e Genti Xholi, zëvendësuese, Irma Balli.

Anëtar nga Gjykata Administrative: Ramiz Lala, zëvendësues, Besart Kaçkini

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME