Tuesday, February 27, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT100 milionë euro në sezon, edhe Ngolo kante bëhet “arab”

100 milionë euro në sezon, edhe Ngolo kante bëhet “arab”

Ngolo Kante ka kaluar me sukses testet mjekësore te skuadra kampione në fuqi e Arabisë Saudite, Al Ittihad, që pasi nënshkroi me Karim Benzema, ka bindur një tjetër yll.

Skuadra nga Jeddah siguroi mesfushorin e Chelsea-t me një ofertë faraonike. Ai do të arkëtojë rreth 8.5 milionë euro në muaj ose 100 milionë në sezon çka do të thotë se ky është 6-fishi i pagës që arkëton aktualisht në Londër.

Kante u bashkua me Chelsea-n në vitin 2016 nga Leicester City për rreth 30 milionë euro dhe që prej atij viti numëron 269 ndeshje me fanellën e bluve por gjatë sezonit të fundit ai u aktivizua vetëm 9 ndeshje për shkak të dëmtimeve te vazhdueshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME