Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET111 vjet shtet shqiptar, festohet edhe në Fier

111 vjet shtet shqiptar, festohet edhe në Fier

Fier – 111 – vjetori i Pavaresise eshte kremtuar edhe ne qytetin e Fierit.
Ceremonia festive u zhvillua ne monumentin e Pavaresise ku u ngrit edhe flamuri kuq e zi.

Autoritetet me te larta vendore kane vendosur kurora dhe buqeta me lule ne perkujtim te kesaj dite te shenuar per kombin shqiptar , nderkohe qe edhe kete here perfaqesuesit e opozites nuk kane qene te pranishem.

Ndryshe nga vitet e meparshme , atmosfera kete here ka qene e vaket pasi aktivitetet ne kuader te kesaj dite jane kushtezuar nga kushtet e pafavorshme atmosferike nderkohe qe prej ditesh te gjitha rruget e qytetit jane veshur me dekorin kuq e zi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME