Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE50 Cent reagon pas bastistjes së shtëpisë së Diddy nga FBI

50 Cent reagon pas bastistjes së shtëpisë së Diddy nga FBI

Reperi i “In da Club”, 50 Cent , shkoi në mediat sociale për të goditur reperin tjetër Sean “Diddy” Combs – me të cilin ai është grindur prej vitesh – pasi shtëpitë e këtij të fundit në Los Anxhelos dhe Majami u bastisën të hënën mes një hetimi për trafikim seksual.

Në një foto të dy djemve të Sean, Justin dhe King Combs, të cilët po nxirreshin nga shtëpia e tij në Los Anxhelos me pranga, 50 Cent shkroi, “Gjërat sapo u bënë reale”.

Në një postim të dytë që shfaqte imazhe të federatëve jashtë shtëpisë së Sean në LA, ai vuri në dukje, “Ata(FBI)  nuk vijnë ashtu nëse nuk kanë një rast. Reperi ndau gjithashtu një video nga një përdorues i mediave sociale që e quajti Diddy si “shumë të frikshëm për shoqërinë”.

Për vite, 50 Cent  ka mbetur një kritik i vazhdueshëm i Diddy-t, duke e sulmuar këngëtarin “I’ll Be Missing You” në rrjetet sociale.

Kritikat e tij të fundit vijnë vetëm disa orë pasi Siguria Kombëtare bastisi shtëpitë e Sean në Kaliforni dhe Florida. Në një video të siguruar nga Fox 11, forcat e rendit mund të shiheshin duke mbërritur në shtëpinë e Diddy’s Holmby Hills në Kaliforni. Disa njerëz në pranga u panë gjithashtu duke u marrë në pyetje nga forcat e rendit jashtë shtëpisë së Diddy. Megjithatë, ende nuk dihet se ku ndodhet reperi.

Më parë sot, Hetimet e Sigurisë Kombëtare (HSI) Nju Jork ekzekutuan veprimet e zbatimit të ligjit si pjesë e një hetimi në vazhdim, me ndihmën e HSI Los Angeles, HSI Miami dhe partnerët tanë lokalë të zbatimit të ligjit”, tha një zëdhënës i Hetimeve të Sigurisë Kombëtare për TMZ

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME