Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORT50 mijë dollarë nga ”World Athletic”, Luiza Gega pretendente për çmimin

50 mijë dollarë nga ”World Athletic”, Luiza Gega pretendente për çmimin

Shoqata Botërore e Atletikës, “World Athletic” ka vendosur që të akordojë një çek prej 50 mijë dollarësh për të gjithë sportistët që fitojnë një medalje të artë në Olimpiadë, duke nisur nga “Paris 2024”.

Tanimë fituesit nuk do e kenë më suksesin vetëm për prestigj, por kjo do të përkthehet në të ardhura konkrete, veç atyre që çdo shtet apo federatë akordon për sportistët e vendeve përkatëse.

Luiza Gega, kampionia e 3 mijë metrave me pengesa ka një shanse në “Paris 2024” për të fituar medaljen e artë dhe kështu t’i shtojë zerot në llogari, duke qenë se tanimë Atletika ka vendosur shpërblim për medaljet e arta.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME