Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKate Middleton, anëtarja mbretërore më e pëlqyer

Kate Middleton, anëtarja mbretërore më e pëlqyer

Kate Middleton ka kaluar bashkëshortin e saj Princin William si mbretëroren më të njohur në Mbretërinë e Bashkuar pas njoftimit të saj emocional për kancerin, tregon një sondazh i ri.

Në një klip të pararegjistruar të shpërndarë më 22 mars, Princesha e Uellsit zbuloi problemet e saj shëndetësore në botë, duke thënë se mjekët zbuluan kancerin e saj gjatë një operacioni të planifikuar abdominal në janar.

Sipas një sondazhi britanik të YouGov, Middleton, 42 vjeç, që atëherë është bërë anëtarja më e favorizuar e familjes mbretërore në vend midis shkurtit dhe prillit të këtij viti. Në shkurt, përpara se diagnoza e saj të bëhej e njohur për botën, Princi i Uellsit mbante një vlerësim prej 77% si mbretërori më i pëlqyer i Britanisë, me gruan e tij që e ndiqte nga afër në vendin e dytë me 74%. Por në fillim të prillit, vlerësimi i Kate u rrit në ditët pas njoftimit të saj për kancerin, duke rritur popullaritetin e saj në 76%, me William-in që ra në 73%.

Anne, Princesha Royal, pëlqehet nga 71% e popullsisë së Mbretërisë së Bashkuar, duke dëshmuar se sa e njohur është ajo. Në vendin e katërt është Mbreti Charles III, i cili edhe vetë aktualisht po lufton me kancerin. Gruaja e mbretit, Mbretëresha Camilla, pason me një vlerësim prej 50%

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME