Thursday, March 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETAksidenti, përmbyset makina një i plagosur

Aksidenti, përmbyset makina një i plagosur

Fier – Aksident me pasojë plagosjen e një drejtuesi mjeti ka ndodhur paraditen e sotme në një aks rruge dytësor që lidhet me rrugen nacionale Fier –  Berat
Nje mjet tip Ford Mandeo me targa AA 197 RE me drejtues mjeti Marjus Lushka afro 29 vjeç ka dal nga rruga duke i shkaktuar plagosje

Burime policore pohuan se ai ështe ne sallë operimit në spital ku po i jepet ndihma mjekësore

Makina ka dal nga rruga ka goditur pemen e me pas është permbysur ne kanal.
Policia shkoi në vendngjarje dhe po sqaron shkaqet e aksidentit.

Policia

Rreth orës 09:30, në fshatin Strum, shtetasi M. L., 29 vjeç, banues në Roskovec, duke drejtuar automjetin tip “Ford”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, është dëmtuar drejtuesi i automjetit i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: