Wednesday, March 22, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËAudio-përgjimi i 21 Janarit/ Berisha: Janë manipulime të Ardi Veliut!

Audio-përgjimi i 21 Janarit/ Berisha: Janë manipulime të Ardi Veliut!

Sali Berisha nuk beson se audio-pwrgjimi, qw gazetari Artan Hoxha pretendon tw jetw komunikimi i Gardws nw 21 Janar, wshtw autentik. Sipas Berishws, pas kwtij pwrgjimi, qwndron Ardi Veliu, drejtues i Agjencisw sw Mbikqyrjes Policore, i cili mw parw wshtw akuzuar pwr manipulime tw ngjashme nw vendngjarje kriminale.

I pyetur gjatw njw konference pwr mediat pwr urdhrat qw gazetari Artan Hoxha thotw se janw nw pwrgjim, Berisha thotw se ky wshtw njw makabritet qw Rama e bwn me familjarwt e viktimave.

“Së pari, që unë të komentoj manipulimet e Ardi Veliut, harroje. Por të them këtu, i takon mediave t’i thonë të vërtetën e atij manipulimi. Nuk mund të komentoj unë një… disa tabela shkrimi që paraqiten si audio-përgjim, që nuk u paraqit kund audio. Por dëshmoi qartësisht se është një manipulim dhe falsifikim. Njëlloj si shiriti i 21 Janari që u tha se Berisha ishte implikuar në problemin e hidrocentralit. Gjithçka është krijesë e Ardi Veliut. 21 Janari përbën një nga ngjarjet më tragjike, përpjekje për grusht shteti, marrje pushteti me dhunë nga ata që unë e kam denoncuar me kohë. SHBA insistoi me të madhe në atë periudhë që të hetohen organizatorët dhe autorët e dhunës. Edi Rama është personi kryesor, organizator i dhunës. Edi Rama nuk gjeti kurrë kurajo të paraqitej në prokurori megjiothwse u thirr për të dëshmuar. Edi Ramën do ta ndjekë gjithë jetën përgjegjësia penale për organizimin e asaj dhune. Ai është i faktuar si organizator për mënryën më të dhunshme. Pjesa e atyre gardistëve u hetua nga një kundërshtare e egër e Sali Berishës, është hetuar me një prani të rëndësishme ndërkombëtare dhe u dhanë dënimet e njohura deri tani. Por meqënëse shërbehet me krijime të Ardi Veliut, i them: Lëri ato!. Hajde hiq imunitetin se unë skam imunitet dhe shko dëshmo për organizimin e puçit. I solli si mish për top. Natyrisht ngjarja është tragjike. Atëherë dhe sot familjarët kanë ngushëllimet e mia, por manipulimi që bën Edi Rama me njerëzit që solli mish për top, është makabritet” tha Berisha.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: