Saturday, April 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËBeyonce artistia më e nominuar në çmimet Grammy

Beyonce artistia më e nominuar në çmimet Grammy

Ikona e popit Beyonce mori të martën më së shumti nominime për Grammy 2023 me nëntë gjithsej.

Beyonce dhe Jay Z kanë gjithsej 88 nominime për çmimet muzikore të votuara nga kolegët. Jay-Z mori pesë nominime për vitin 2023 për kontribute në këngën e Renaissance dhe DJ Khaled, “God Did”.

Në vitin 2021, Jay-Z e çoi totalin e tij në 83 nominime, duke kaluar ish-Beatle Paul McCartney. Megjithatë, për çmimet e vitit 2023, artisti “Run This Toën” u takua me bashkëshorten e tij Beyonce.

Beyonce shënoi nominime në disa kategori, veçanërisht kënga e saj në krye të listës “Break My Soul”, e cila fitoi nominime për këngën dhe rekordin e vitit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME