Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTBroja i sjell fat Chelsea, përmbysje e minutës së fundit, fiton edhe...

Broja i sjell fat Chelsea, përmbysje e minutës së fundit, fiton edhe Tottenham

Chelsea fiton me përmbysje 2-1 ndaj West Ham në fund, Tottenham buzëqesh në derbin tjetër londinez të ditës: 2-1 ndaj Fulham. Në ndeshjet e tjera Brentford e ekzagjeroi ndaj Leeds (5-2), ndërsa Wolverhampton kaloi ngushtë ndaj Southampton. Përfundoi 0-0 Newcastle-Crystal Palace, rikthimi i çmendur i Bournemouth në shtëpinë e Nottingham 3-2.

CHELSEA-WEST HAM 2-1
Chelsea buzëqesh sërish dhe e bëri këtë me një përmbysje në derbin e Londrës kundër West Ham, ende në kërkim të formës më të mirë. Ekuilibri i ndeshjes u prish në minutën e 63-të nga një blic i befasishëm i Antonios, por më pas Blues shpërthejnë dhe Chilëell rivendosi barazinë në minutën e 77-të. Hammers e ndjenë goditjen teksa lojtarët e Tuchel fituan besim (edhe Broja në fushë), e kompletuan përmbysjen në minutën e 88-të me Havertz. Dukej e kryer për Chelsean, por kaluan vetëm 120 sekonda dhe e paimagjinueshme ndodhi me barazimin e Cornet: por nuk kishte mbaruar ende, sepse VAR e thërriti arbitrin për një faull të lojtarit të West Ham dhe goli u anulua në dëshpërimin e miqve.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/nOa3AGeURmbJc

TOTTENHAM-FULHAM 2-1
Vazhdon marshimi i Tottenham, që ngrihet sërish pas barazimit të javës së kaluar dhe mbetet në zonat e larta të renditjes. Hap fals i Fulham që vuan për të gjetur vazhdimësinë. Në një nga dy ndeshjet derbi londinez sot, ishin të besuarit e Contes ata që bënë lojën dhe shtynë për gjithë pjesën e parë drejt golit. Përpjekjet u konkretizuan në minutat e fundit me Hojbjerg që kaloi në avantazh Spurs në minutën e 40-të. Në të 75′ mendoi i zakonshmi Kane të mbyllte rezultatin, ndërsa goli i flamurit nga Mitrovic erdhi shumë vonë. Në rikuperim gol i anuluar për Richarlison.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/IwFgl491WlXLh

BRENTFORD-LEEDS 5-2
Rezultati i tretë radhazi pozitiv për Brentfordin që kaloi Leeds në renditje. Është një Toney i pandalshëm me një trigolësh që e bëri të thjeshtë ndeshjen për vendasit, në mes vetëm 2-1 momental i Sinisterras. Leeds mbetet me dhjetë lojtarë në minutën e 64-të pas kartonit të kuq të Marsch e pavarësisht një lojtari më pak Llorente ngushtoi diferencën në minutën e 79-të. As koha për të organizuar sulmin final dhe Mbeumo firmosi pokerin duke e sjellë Brentfordin në avantazhin e dyfishtë, Wissa më pas e bëri rezultatin shumë të rëndë.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/LkcxdrdxWU0St

NOTTINGHAM-BOURNEMOUTH 2-3
Rikthim i fuqishëm në fund nga 2-0 në 2-3 për Bournemouth në Nottingham. Kouyate dhe Johnson nënshkruan dygolëshin që u duk se mbylli lojën në fund të pjesës së parë, por Billing rihapi ndeshjen në minutën e 51-të. Rikuperimi u përmbush në minutën e 63-të me Solanke, më pas u kompletua përmbysja me apoteozën e Anthony 3-2 në minutën e 87-të.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/8ccmTszSVGWie

NEWCASTLE-CRYSTAL PALACE 0-0
Pak raste në pjesën e parë, Mitchell nënshkroi 1-0 për bardhezinjtë, por VAR anuloi golin për një faull gjatë aksionit. Është emocioni i vetëm dhe ndeshja u zvarrit deri në bilbilin e fundit pa gola dhe pa emocione të veçanta.

https://hotfooth.coolvidup.com/embed/xtLlnt3MY69y5

WOLVERHAMPTON-SOUTHAMPTON 1-0
Wolverhamton rikthehet te fitorja pas katër ndeshjeve dhe shkon në vetëm një pikë nga Southampton. Podence shtyu vendasit përpara në fund të pjesës së parë, miqtë barazuan në minutën e 62-të por goli i Adams u anulua për shkak të prekjes me dorë nga i njëjti lojtar.

Premier League England
Everton 0-0 Liverpool
Brentford 5-2 Leeds United
Chelsea 2-1 West Ham United
Newcastle United 0-0 Crystal Palace
Nottingham Forest 2-3 AFC Bournemouth
Tottenham Hotspur 2-1 Fulham
Wolverhampton Wanderers 1-0 Southampton

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME