Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORECassano: Leao fenomen? As për skuadrën e vendit të shtatë

Cassano: Leao fenomen? As për skuadrën e vendit të shtatë

I ftuar në “Domenica Sportiva”, Antonio Cassano u rikthye të flasë për Jose Mourinhon. Ish-sulmuesi barez, theksoi se për mendimin e tij, portugezi ka mbetur pas në kohë dhe nuk është përshtatur me futbollin e ditëve të sotme.

Ndër të tjera, Cassano nuk kurseu as Rafael Leaon për të cilin u shpreh se është thjesht një lojtar i mirë dhe jo fenomen, siç e konsideron një pjesë e gjerë e opinionit sportiv në Itali.

Leao? Ai mendon se është fenomen dhe ka nga ata që e mendojnë njësoj dhe i shkojnë nga pas. Për mua është vetëm një lojtar i mirë dhe kaq. Nuk shënoi gol për pesë muaj e gjysmë në një kampionat si Serie A. Ju them me bindje se vite më parë nuk do të kishte luajtur as në skuadrën e vendit të shtatë apo të tetë në Itali. Shikoni Lautaron, ai po që është një lider. Lufton, bën gola, dhuron asiste, bën atë që duhet të bëjë një lider në fushë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME