Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREDjali më i pashëm në Itali vendos të bëhet prift

Djali më i pashëm në Itali vendos të bëhet prift

Edoardo Santini, djali më i pashëm në Itali për vitin 2019 ka hequr dorë nga karriera e modelingut për t’iu përkushtuar Zotit dhe për t’u bërë prift.

Sandini zbuloi në rrjetet sociale se do të heqë dorë nga karriera për besimin e tij dhe i është bashkuar një seminari pranë Firences për t’u bërë prift “Perëndia së pari”.

“Në moshën 21-vjeçare jam rrugës për t’u bërë prift. Vendosa të heq dorë nga modelingu, aktrimi dhe kërcimi, por nuk do të heq dorë nga të gjitha pasionet e mia, thjesht do t’i jetoj ndryshe, duke ia ofruar Zotit”, tha Eduardo.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME