Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËDua Lipa shënon një rekord në botë

Dua Lipa shënon një rekord në botë

Artistja shqiptare Dua Lipa është padyshim një nga këngëtaret më të suksesshme të momentit dhe çdo këngë e saj kthehet menjëherë në hit në mbarë botën.

Super ylli ka hyrë së fundmi në historinë e platformës “Spotify” pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardë dëgjime. Dua bëhet kështu automatikisht artistja e parë femër albumi i të cilës arrin këtë shifër rekord dhe është albumi i tretë më i dëgjuar në “Spotify”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME