Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREDua Lipa thyen rekord, artistja e vetme në botë që ka…

Dua Lipa thyen rekord, artistja e vetme në botë që ka…

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vijon të shënojë rekorde në historinë e muzikës globale. Ajo është bërë artistja e parë dhe e vetme aktualisht në botë, e cila ka tri këngë me nga dy miliardë dëgjime në platformën më të madhe të muzikës në botë, Spotify.

Këtë lajm e ka njoftuar shtëpia e saj diaskografike, Warner Records, përmes një postimi në rrjetin social Instagram. Tri hitet e Duas që shënojnë këtë arritje janë “New Rules”, “Dont Start Now” dhe “One Kiss” në bashkëpunim me DJ Calvin Harris.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME