Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETE hënë, tritol makinës në Vlorë

E hënë, tritol makinës në Vlorë

Vlorë – Një lëndë shpërthyese, që dyshohet se ishte  tritol, ishte vendosur pranë një automjeti në lagjen Pavarësia në Vlorë në zonën e Centrales. Fatmirësisht, nuk ka pasur viktima po vetëm shkatërrim të mjetit.

Tritoli si dyshohet, ka shpërthyer rreth orës 3:00 të mëngjesit, duke gdhirë e hëna.

Policia ka shkuar ditën e sotme në vendngjarje.

Më datë 30.05.2022, rreth orës 02:55, në lagjen “Pavarësia”, Vlorë, në automjetn tip “Audi”, në pronësi të shtetasit E. K., 31 vjeç, banues në Elbasan, ka shpërthyer një sasi lënde, e dyshuar eksplozive, ku si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME