Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREE pabesueshme! 45 mijë letra kundra Ismail Kadaresë nga shqiptarët që të...

E pabesueshme! 45 mijë letra kundra Ismail Kadaresë nga shqiptarët që të mos marrë NOBEL!

E tmerrshme, lemeritëse më shumë se  çmënduri kombëtare, sipas Roland Qafokut, kundër Këtij njeriu ( në fakt gjeniu) paskan vajtur në Suedi 45000( dyzetëepesëmijë) letra !!”- shkruan artisti i njohur Mevlan Shanaj.

E tmerrshme kur e mendon se si munden të shkruajnë kundër një shkrimtari të madh që do ti bënte nder çdo shqiptari nëse Ismail Kadare do të merrte çmimin e madh NOBEL në letërsi.

Çfarë njerëzish vemje!

Shpirtkëqinjë dhe ziliqarë. Por kjo është e vertetë e dhimbshme për një popull me 3 milionë e kusur shqiptarë që turren duke nisur letra në Suedi kundër shkrimtarit të tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME