Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËEmrat/ Kandidatët e PS për kryebashkiakë, të palëkundurit dhe “pikëpyetjet"

Emrat/ Kandidatët e PS për kryebashkiakë, të palëkundurit dhe “pikëpyetjet”

Partia Socialiste duket se i ka të qartë shumicën e emrave që do të kandidojë për kryetarë bashkie në zgjedhjet vendore të 14 majit. Do të ketë rikandidime, figura të reja dhe largime të xhaketave të vjetra.

7 kandidatë janë ende në pikëpyetje. Bëhet fjalë për Jorgo Goro kryebashkiakun r Himarës, kryebashkiakun e Divjakës Fredi Kokoneshin, kryebashkiakune Kucovës Kreshnik Hajdari, Bashkia e Bulqizës për shkak të arrestimit të ish kryetarit Lefter Alla. Nuk informacion nëse do të ketë një mundësi tjetër për dhe për Rajmonda Balilajn në Patos. Kurse Dritan Leli i Bashkisë së Vlorës pritet të zëvendësohet në këtë garë nga kandidati Ermal Dredha.

Emrat e kandidatëve socialistë ende të pakonfirmuar të gjithë zyrtarisht

Qarku Shkodër

Bashkia Shkodër  – Benet Beci

Bashkia Fushë-Arrëz – Franc Tuci

Malësi e Madhe – Tonin Marinaj

Bashkia Pukë – Gjon Gjonaj

Bashkia Vau i Dejës – Kristjan Shkreli

QARKU Kukës

Bashkia Has –  Halit Mulaj

Bashkia Kukës – Safet Gjici

Bashkia Tropojë – Rexhe Byberi

QARKU Lezhë

Bashkia Kurbin  – Majlinda Cara

Bashkia Lezhë – Pjerin Ndreu

Bashkia Mirditë – Nrec Deda

QARKU Tiranë

Bashkia Tiranë – Erion Veliaj

Bashkia Kamëz – Rakip Suli

Bashkia Kavajë – Redjan Krali

Bashkia Vorë – Blerim Shera

Bashkia Rrogozhinë – Edison Memolla

QARKU Berat

Bashkia Berat – Ervin Demo

Bashkia Kuçovë – E papërcaktuar, priten ndryshime

Bashkia Poliçan – Adriatik Zotkaj

Bashkia Skrapar – Adriatik Mema

Bashkia Ura Vajgurore – E papërcaktuar, priten ndryshime

QARKU Dibër

Bashkia Bulqizë – E papërcaktuar

Bashkia Peshkopi – Rrahim Spahiu

Bashkia Klos – Ilmi Hoxha

Bashkia Mat – Agron Malaj

QARKU Vlorë

Bashkia Vlorë –  Ermal Dredha

Bashkia Selenicë – Dhimo

Bashkia Delvinë – Majilinda Qilimi

Bashkia Finiq – Kristo Kiço

Bashkia Himarë – Jorgo Goro, në pikëpyetje

Bashkia Konispol – Erges Dule

Bashkia Sarandë – Olti Caci

QARKU Elbasan

Bashkia Elbasan- Gledian Llatja

Bashkia Belsh – Arif Tafani

Bashkia Cërrik – Andis Sala

Bashkia Gramsh – Besjan Ajazi

Bashkia Librazhd – Ermal Kurti ose Mariglen Disha

Bashkia Prrenjas – Nuri Belba

Bashkia Peqin-Bukurosh Maçi

QARKU Fier

Bashkia Fier – Armando Subashi

Bashkia Divjakë-E papërcaktuar

Bashkia Lushnje – Eriselda Sefa

Bashkia Mallakastër – Qerim Ismaili

Bashkia Patos – E papërcaktuar

Bashkia Roskovec – Majlinda Bufi

QARKU Gjirokastër

Bashkia Gjirokastër – Flamur Golemi

Bashkia Tepelenë – Tërmet Peçi

Bashkia Dropull – Dhimitraq Toli

Bashkia Këlcyrë – Klement Ndoni

Bashkia Libohovë – Leonard Hide

Bashkia Memaliaj  – Gjolek Guci

Bashkia Përmet  – Alma Hoxha

QARKU Korçë

Bashkia Korçë – Sotiraq Filo

Bashkia Kolonjë – Erion Isai

Bashkia Devoll – Eduard Duro

Bashkia Maliq – Gëzim Topçiu

Bashkia Pogradec – Ilir Xhakolli

Bashkia Pustec – Pali Kolefski

QARKU Durrës

Bashkia Durrës  – Emiriana Sako

Bashkia Krujë – Redon Roshi

Bashkia Shijak – Elton Arbana

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME