Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETESKLUZIVE/ Helmimet e 20 punonjësve tek kompania koreane në Fier, flet puntoria.

ESKLUZIVE/ Helmimet e 20 punonjësve tek kompania koreane në Fier, flet puntoria.

Fier – Një 40 vjeçare punonjëse e kompanisë koreane Yura në Fier ka treguar se çfare ka ndodhur në këtë kompani nga ora 19 e pasdites djeshne dhe gjatë gjithë natës e sot paradite eskluzivishtë për ALB365.

Ajo ka pohuar se ne afro 3 vjet pune cdo gje ka qene normale, ka mbi 3 mije puntore ku pagat e sigurimet shoqerore jane dhene rregullisht.

Kompania prodhon kabuj elektrike e plastika qe perdoren per pjesët elektrike të autoveturave. (elektroaute)
40 vjeçaria punonjëse e kësaj kompanie ka pohuar se kto dy tre javët e fundit diçka ka ndryshuar, ambienti më i rëndë, jo i bërë me qëllim por nga mos dija apo pakujdesia diçka kanë bërë dhe era është më e rëndë.

Mbreme na u komunikua qe 10 puntore paten acarime fyti, helmime ndersa sot kanë qënë disa të tjerë.

Ndiqni intervistën e saj eskluzive për ALB365 dhe për efekt se ajo mundë të pushohej nga puna, intervista është bërë pa fytyrë dhe me zë të ndryshuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME