Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREEuro 2024/ Gjermania mund Skocinë 5 me 1

Euro 2024/ Gjermania mund Skocinë 5 me 1

Gjermania e nis në mënyrën më të mirë Europianin në shtëpi, duke marrë një fitore të thellë 5-1 ndaj Skocisë. Skuadra e Nageslmann konfirmon që do të jetë favorite për triumfin këtë verë, me një grup lojtarësh shumë të talentuar.

Në minutën e 10-të, Florian Wirtz zhbllokoi takimin me një goditje të zgjuar nga vija e 11 metrave. Më pas disa minuta më vonë vjen edhe goli i dytë i realizuar nga Musiala.

Gjermania nuk ndali ritmin në pjesën e parë duke shënuar të tretin nga pika e bardhë me Kai Havertz. Në pjesën e dytë Fullkrug shënoi golin e katërt, ndërkohë që të për të pestin festën ia prishi vetëm teknologjia VAR.

Në fundin e ndeshjes, Ryan Porteous shënoi golin e vetëm për Skocinë, duke përfituar nga përgjumja e vendasve. Gjermania realizoi dhe të pestin me Emre Can në kohën shtesë.

Pancerat janë në grup me Hungarinë dhe Zvicrën, që do të luajnë nesër duelin mes tyre

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME