Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORELive/ Starton ”EURO 2024”. 20 minuta Gjermani 2-0 Skoci

Live/ Starton ”EURO 2024”. 20 minuta Gjermani 2-0 Skoci

”Euro 2024” starton me takimin Gjermani-Skoci, ku shkelmohet edhe topi i parë. ”Die Mannschaft”-ët pritet t’i lënë pas zhgënjimet e kompeticioneve të fundit dhe të jenë pretendent në tokën e tyre, teksa do të kërkojnë që të gëzojnë publikun e vetë me një fitore. “Armata e Tartanëve” synon që të jetë një nga surprizat e këtij Europiani dhe duan që ta tregojnë veten që në takimin hapës kundër organizatorëve.

REZULTATI:

GJERMANI 2-0 SKOCI

19′ GOOOL GJERMANIA 2-0/ Musiala merr një top në zonë nga Havertz dhe me të djathtën dyfishon shifrat.

10′ GOOOL GJERMANIA 1-0/ Wirtz merr një top në hyrje të zonës dhe me të djathtën mposht portierin.

LIVE:

1′ Starton sfida hapëse e “EURO 2024”!

FORMACIONET ZYRTARE:

GJERMANIA: Neuer, Kimmich, Rudiger, Tah, Mittelstadt, Andrich, Kroos, Gundogan (C), Musiala, Wirtz, Havertz.

Trajner: Julian Nagelsmann

SKOCIA: Gunn, Hendry, Porteous, Tierney, Ralston, McGregor, McTominay, Robertson (C), Christie, McGinn, Adams.

Trajner: Steve Clarke

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME