Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREEURO 2024/ Ukraina një hap nga kualifikimi, mund Sllovakinë

EURO 2024/ Ukraina një hap nga kualifikimi, mund Sllovakinë

Ukraina është rikthyer me fitore në Euro 2024 teksa ka mposhtur 2-1 Sllovakinë. Sërish ndeshja nisi keq për ukrainasit, pasi Sllovakia kaloi në avantazh në minutën e 17 me anë të Schranz.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin minimal të sllovakëve, të cilët u dorëzuan më pas në të dytën. Shaparenko barazoi rezultatin në minutën e 54, ndërsa Yaremchuk e vulosi rezultatin në 2-1 në minutën e 80.

Ukraina ngjitet në vendin e dytë me 3 pikë, po aq sa Rumania dhe Sllovakia. Në ndeshjet e fundit në grup, Ukraina do të luajë me Belgjikën, ndërsa Sllovakia me Rumaninë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME