Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGent Zenelaj: Disa nga shoqeria civile marrin nga 7 rroga dhe na...

Gent Zenelaj: Disa nga shoqeria civile marrin nga 7 rroga dhe na bëjnë moral!

Gent Zenelaj është një nga figurat më dashura për publikun shqiptar. Ai ka ardhur në një rrëfim ndryshe për ‘FitStation’ ku ka zbuluar për moderatoren Çenkuela Hasa projektet dhe planet.

I pyetur nëse do të bëhej pjesë e politikës aktori nuk e përjashtoi këtë mundësi për News24.

Moderatorja: E ke menduar ndonjëherë të bëhesh pjesë e politikës?

Gent Zenelaj: Çdo ditë. Një miku im politikan më tha nuk ndryshohet sistemi po nuk u fute brenda sistemit. Problemi më i madh është se politika ka shumë para brenda dhe tendenca që ta ç’orientosh busullën e ndërgjegjes tënde është shumë e fortë, fillojnë tenderat apo postet. Ka sot njerëz të padukshëm që marrin 7 rroga dhe ne nuk e dimë. Janë njerëz që për fatin tonë të keq hiqen sikur janë pjesë e shoqërisë civile, ata janë më të rrezikshmit.

E mendoj çdo ditë të jem pjesë e politikës, nuk e di nëse jam i duhuri se nuk e përcaktoj unë e përcakton populli apo elektorati. Unë kam vendosur të jem i sinqertë dhe i vërtetë aq sa mundem./bw/

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME