Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGjendet i vdekur 22-vjeçari shqiptar në Greqi

Gjendet i vdekur 22-vjeçari shqiptar në Greqi

Greqi – Në mënyrën më tragjike u shkrua mbrëmë epilogu për një 22-vjeçar i cili u gjet pa ndjenja teksa po trajtohej në një klinikë në Larisa.

22-vjeçari shqiptar mbeti i paralizuar dy vite më parë pas një zhytje në det dhe u shtrua në spital pas operacioneve, ndërsa prej marsit të kaluar u transferua në një qendër rehabilitimi në zonë, ku pak para orës 10 mbrëmë dha frymën e fundit.

Sipas dëshmitarëve të shtëpisë, 22-vjeçari shqiptar u plagos rëndë teksa po zhytej në det në korrik të vitit 2020, si pasojë e të cilit mbeti i paralizuar në të gjithë trupin, pavarësisht operacioneve që iu nënshtrua në një spital të Selanikut.

Që nga marsi i vitit 2022, ai ishte në një qendër rehabilitimi në Larisa, por dje në mbrëmje u gjet pa ndjenja nga stafi infermieror i klinikës dhe me gjithë përpjekjet e mjekëve, ai nuk mundi të mbijetonte.

Sipas informacioneve të gazetës Eleftheria, familjarët e të riut fatkeq, pa ngarkuar përgjegjësinë për vdekjen e të dashurit të tyre, kanë kërkuar që të informohen për shkaqet e vdekjes dhe në këtë kuadër, Policia e Policisë ka urdhëruar hetimin mjeko-ligjor. Pritet të kryhet nesër të hënën.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME