Friday, April 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGratë e një familje zihen prej flokësh në Lushnje, burri rreh gruan...

Gratë e një familje zihen prej flokësh në Lushnje, burri rreh gruan në Mallakastër

Fier – Më këtë ditë të fundit të vitit 2022 gratë janë zënë prej flokësh në një familje në nkë fshat të Lushnjes ndërsa në Mallakastër burri ka rrahur gruan, pohojnë burime policore fierake

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë arrestuan në flagrancë shtetasen L. S., 53 vjeçe, banuese në Rrupaj, Lushnjë, pasi ka ushtruar dhunë ndaj motrës së saj, mbesës dhe kunatës. Gjithashtu u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetaset A. S., 26 vjeçe, L. S., 45 vjeçe (familjare të 53-vjeçares), për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi janë konfliktuar fizikisht me 53-vjeçaren.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin F. M., 46 vjeç, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME