Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREHarry zbulon emrin e personit që i vuri pseudonimin “Spare”

Harry zbulon emrin e personit që i vuri pseudonimin “Spare”

Princi Harry e ka zbuluar së fundmi  se si mori pseudonimin ‘Spare’.

Tifozët mbretërorë në të gjithë botën u habitën me pseudonimin  për Dukën e Sussex. Tani ai ka treguar se si e ka marrë atë. Në një fragment të rishfaqur rishtazi nga libri, Princi Harry diskutoi marrëdhënien e tij me babain e tij, mbretin Charles.

Ai zbuloi se ishte babai i tij që në fakt i vuri pseudonimin – në reagim ndaj Princeshës Diana që lindi një djalë të dytë. Harry zbuloi se fjalët e babait të tij ishin: “E mrekullueshme! Tani më ke dhënë një trashëgimtar dhe një rezervë – puna ime u krye”.

Gazeta Guardian vuri në dukje se Princi Harry ka qenë gjithmonë i indinjuar për pseudonimin e tij dhe shprehu zhgënjimin në kujtimet e tij.

Gazeta tha: “Inati i Harry-t për të qenë “rezerva” është tema themelore e librit të tij, përmes kapitujve mbi fëmijërinë, shkollimin, marrëdhëniet e tij me prindërit, vëllain dhe jeta e tij me Meghan përmes miqësisë, dasmës dhe martesës, deri në përvojën e tyre të prindërimit.

Ndërkohë ndalesa e parë e Princit Harry, kur të kthehet në Angli në maj, thuhet se do të jetë të shohë babain e tij Mbretin Charles, i cili u diagnostikua me kancer në fillim të këtij viti.

Një burim i tha ekskluzivisht The Mirror: “Prioriteti i parë i Harry-t kur vjen në Angli është të shohë babanë e tij të sëmurë. Ai është mjaft i fokusuar në këtë. Do të jetë ndalesa e parë kur të dalë nga avioni që të shpenzojë sa më shumë kohë me mbretin Charles në mënyrë që ata të mund të gëzojnë shoqërinë e njëri-tjetrit si më parë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME