Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETHarta e re gjyqësore/ Avokati Ermal Hamataj: I çon qytetarët drejt vetëgjyqësisë

Harta e re gjyqësore/ Avokati Ermal Hamataj: I çon qytetarët drejt vetëgjyqësisë

Kreu i Dhomës së Avokatisë Fier Ermal Hamataj komentoi në edicionin e pasdites me Armela Ferkon në Syri Tv hartën e re gjyqësore.

Hamataj deklaroi se qytetarëve po iu largohet gjyqësori  nga vendi i banimit të tyre dhe po iu shtohen në mënyrë ekstreme kostot për të përballur një proces gjyqësor.

Hamataj theksoi se harta e re gjyqësore do t’i çojë qytetarët drejt vetëgjyqësisë.

Akush nga qytetarët që vijnë në zyrat tona sikur t’iu themi ku do gjykohen, askush nuk do i drejtohet më gjykatës. Këta njerëz po i çojmë në vetëgjyqësi.”-deklaroi Hamataj.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME