Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREHolanda dhe Franca bëjnë paqe në Grupin D, por ka polemika për...

Holanda dhe Franca bëjnë paqe në Grupin D, por ka polemika për golin e anuluar

Holanda dhe Franca nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola në super duelin e vlefshëm për Grupin D. Një ndeshje që dhuroi jo pak emocione në Leipzig, por të dyja ekipet u treguan shumë të kujdesshme.

Griezmann dhe Gakpo krijuan dy shanset më të mira në pjesën e parë. Në të dytën Xavi Simons gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 69-të, por gjyqtari e anuloi për shkak se Dumfries ishte në pozicion jashtë loje dhe në trajektoren e goditjes së shokut të tij.

Deri në fund rezultati nuk do të ndryshonte, me Holandën që mbetet në krye me 4 pikë, po aq sa Franca

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME