Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAHumb Erdogan/ Dalin rezultatet e zgjedhjeve lokale në Turqi

Humb Erdogan/ Dalin rezultatet e zgjedhjeve lokale në Turqi

Në Turqi 61 milionë e 441 mijë e 880 votues kishin të drejtë këtë të diel të paraqiteshin në kutitë e votimit për të zgjedhur administratorët e tyre vendorë.

Ata do të zgjidhnin kryetarët e bashkive të 81 provincave, 973 rretheve dhe 390 qyteteve.

Nga rezultatet paraprake të publikuara pak minuta më parë shihet se partia më e madhe e opozitës CHP është rikonfirmuar në qytetet e mëdha, Stamboll, Ankara, Izmir, etj.

Ndërsa partia e AK e Presidentit Erdogan ka marrë vetem disa qytete me te vegjël.

Lajmi po përditësohet…

https://youtu.be/rXHQCZ7E3M4

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME