Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETIranianët nxjerrin të dhënat e kryepolicit Muhamet Rrumbullaku

Iranianët nxjerrin të dhënat e kryepolicit Muhamet Rrumbullaku

Iranianët vijojnë të publikojnë të dhënat e marra në sistemet shqiptare. Mbrëmjen e së dielës ata kanë publikuar të dhënat personale të kreut të policisë së shtetit Muhamet Rrumbullaku.

Po ashtu janë publikuar edhe të dhënat e nëndrejtorit të SHISH, Oljan Kanushi. Bëhet fjalë për të dhënat e tyre personale me gjeneralitetet e plota të identitetit, adresa, numra telefoni, etj. Aty janë edhe dokumentet që disponojnë.

Iranianët kanë nxjerrë edhe lëvizjet e tyre jashtë shtetit apo edhe numri i automjeteve që disponojnë.
Po ashtu janë publikuar edhe të dhënat e nëndrejtorit të SHISH, Oljan Kanushi. Bëhet fjalë për të dhënat e tyre personale me gjeneralitetet e plota të identitetit, adresa, numra telefoni, etj. Aty janë edhe dokumentet që disponojnë.

Në listë janë lëvizjet e tyre jashtë shtetit apo edhe numri i automjeteve që disponojnë. Kështu nga viti 2005 deri në prill të vitit 2021, Muhamet Rrumbullaku ka dalë 45 herë jashtë vendit. Figuron që ai të ketë udhëtuar edhe 3 herë me charter.


Ndërsa Kajushi ka gati 2-fishin e udhëtimeve të Rrumbullakut. Ai ka dalë nga vendi plot 95 herë nga viti 2004 deri në prill të këtij viti. Shumicën e lëvizjeve i ka me autoveturë nga pika të ndryshme kufitare. 

Në kanalin e tyre në Telegram, hakerat kanë publikuar edhe një mesazh.

“Ne jemi më afër jush sesa shpirtrat tuaj. Në vend që të zëvendësoni zyrtarët e institucioneve të korruptuara qeveritare, mendoni për reformimin e strukturës korruptive. Çdo lëvizje dhe intervistë e drejtuesve të MEK në Shqipëri dhe vende të tjera do të ketë një çmim të rëndë për popullin shqiptar” – thuhet në mesazhin e hakerave të Homeland Justice.

Deri tani hakerat iranianë kanë nxjerrë të dhënat e kryeministrit Edi Rama, kreut të SHISH, Helidon Bendo, ish-drejtorit të policisë Gledis Nano. Më pas ata publikuan listat e punonjësve të SHISH si dhe të punonjësve të policisë. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME