Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETIsmail Qemali ka qenë mason? Detaji tek busti i tij në Tiranë...

Ismail Qemali ka qenë mason? Detaji tek busti i tij në Tiranë që i la të gjithë pa fjalë  

Në një intervistë në media pak kohë më parë nipi i Ismail Qemalit deklaroi se babai Kombit Shqiptar ka qenë pjesë e masonëve.

Nipi shpjegoi se edhe ai vetë është mason dhe se të jesh pjesë e këtij organizimi nuk ka asgjë për t’u fshehur pasi sipas tij objektivat e masonerisë janë ato të humanitetit.

Megjithatë duket se këtë e përforcon më tej edhe një fakt që një qytetar ka vënë re pranë bustit të Ismail Qemalit në qendër të Tiranës.

Pranë bustit gjendet një kurorë e vendosur nga Lozha e Madhe e Shqipërisë. Ky organizim rezulton të jetë pjesë e masonëve.

Në vijim mesazhi i ardhurnga qytetari:

Pershendetje Joq, e paskemi patur mason babain e kombit, se kishim ditur e tha dhe nipi i vet në një intervistë, por sot u binda dhe vetë nga kurora që kishte sot në drekë Fim./JOQ

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME