Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËJO EDVIN... UNË KURRË NUK DO TË PËRULEM PËRPARA ATIT TËND...

JO EDVIN… UNË KURRË NUK DO TË PËRULEM PËRPARA ATIT TËND…

Nga Adriatik Riza Dosti

….As une e as shume shqiptare te tjere te ngjashem me karakterin e gjakun tim…

Perpara Atit tend mund te perulesh e te perkulesh vetem ti , soji -lloji yt e gjaky yt i piset e antishqiptar…

….Nje vit me pare prej foltores se kuvendit ju the shqiptareve se …jam krenar per Atin tim pasi ai dhe brezi i tij ishin e qendruan ne anen e duhur te historise…[???]…

Dje po nga foltorja e parlamentit duke folur serisht ne mbrojtje te Atit tend [ Kristaq] the publikisht pa tu dridhur as goja e as qerpiku se…ju te gjithe duhet ta perkulni kerbishten para vepres qe la pas Ati im…

Nuk po dua te kthehem 31 vite pas kur ti i pari ulerije neper Tirane se do te varje ne cdo shtylle elektriku nga 1 komunist…perfshi ketu edhe Atin tend …

…JO Edvin jo…i ke bere hesapet gabim koke e kembe dhe druaj se shume shpejt pikerisht ai Ati yt do te te khehet ne Bumerang !

Vetem nje mendje mjerane si e jotja  kur nuk di c’te thote …meret me Gjyshet, gjysherit, baballaret e nenat …

…Une i pari por besoj fort se edhe qindra e mijera shqiptare te tjere te ndershem , patriote e nacionaliste , atdhetare,, antikomuniste e demokrate te vertete kurren e kurres nuk do te perkulemi ”me respekt” perpara emrit e vepres qe la pas Ati yt….

Dhe e di perse ?

Sepse gjaku yne nuk mund te perulet e as te perkulet dot perpara atij krimineli gjakftohte qe firmosi e coi ne litar poetin Hivzi Nela…

Perpara atij qe la pas nje pjelle bastarde e nje monster te frikeshme antishqiptare si TY….

Nuk mund te perkulemi dot perpara atij qe la pas qindra e mijera Buste te Diktatorit te cilit i sherbeu me besnikeri deri sa mbylli syte e u largua nga kjo bote…

Nuk perkulemi dot perpara ”vepres” se atij qe la ne Rusi nje grua me nje djale dhe erdhi e jetoi ne Shqiperi me nje grua tjeter qe e beri me 2 djem…

se keshtu i tha Partia e tij…

…Nuk perkulemi dot perpara atij qe ishte deputet i kuvendit komunisto – diktatorial e si per ”ironi te fatit” qendronte ne sallen e atij kuvendi ne krah te gruas se Diktatorit …

Nuk mund ta respektojme dot ”vepren” e  dhenderrit te Bllokut qe kish per grua Nenen tende …mbesen e bllokmenit te eger Spiro Koleka qe edhe ne vitin 1990 kerkonte cuarjen e Tankeve dhe gjak per te shtypur protesten e studenteve shqiptare ne Tirane …

Ndaj perpara Atit tend perkulu e perulu ti…nderkohe qe ne po lutemi qe pikerisht TI i pari ti vesh Atit tend nga pas nje ore e me pare…ok…

A.R.D

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME