Sunday, June 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedKërcënohet kryeministri i Malit të Zi, Abazoviç

Kërcënohet kryeministri i Malit të Zi, Abazoviç

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, pretendon se ka marrë një kërcënim.

Siç raportojnë mediat vendase, ai kërkoi nga drejtuesit e policisë publike dhe sekrete që të hetojnë kërcënimet që ai ka marrë për shkak të arrestimit të oficerit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë Petar Lazoviç.

Kryeministri tha për “Vijesti” se u ka kërkuar që të mblidhen informacione, ndërsa deklaron se grupet e afërta me Petar Lazoviçin dhe babain e tij Zoran, ish-zyrtar i lartë i policisë, po e synojnë atë si fajtorin kryesor për arrestimin dhe po planifikojnë një lloj hakmarrjeje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME