Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETKërcet tritoli për herë të tretë në banesën e Arben Turkut në...

Kërcet tritoli për herë të tretë në banesën e Arben Turkut në Lushnje

Lushnjë – I bendoset lende shperthyese per here te trete ne harkun e nje viti ne banesen e shtetasit Arben Turku ne lagjen 18 tetori ne lushnje.

Pronari I baneses qe dy heret e tjera ka qene ne emigrin, kete here ka qene ne banese. Sipas informacioneve paraprake nuk ka te lenduar por ka vetem deme materiale.

Dy heret e tjera ne banesen e Arben Turkut ka jetuar familjarisht kunati I tij Altin Lamce tregtar fruta perimesh. Sipas informacioneve te para Turku ka qene ne banese me familjare dhe askush nuk ka lendime.

Nga burime mesohet se lenda shpërthyese ashtu si dy heret e tjera eshte hedhur ne oborr. Lagjia nuk ka kamera sigurie ndersa eshte ne proces rikonstruksioni në infrastructure rrugore.

Grupi hetimor ne vendngjarje po punon per dokumentimin e provave per te zbardhut ngjarjen. Dy shperthimet pararendese nuk kane autor.

Informacion paraprak

Rreth orës 21:45, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, pranë banesës së shtetases R. T., është hedhur një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME