Wednesday, October 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËKevin Costner flet për largimin nga “Yellowstone”

Kevin Costner flet për largimin nga “Yellowstone”

Kevin Costner theu heshtjen për largimin e tij nga Yellowstone e Taylor Sheridan gjatë një seance për mbështetjen e fëmijëve javën e kaluar.

Costner i tha gjykatës të premten se studiot pas Yellowstone nuk kishin arritur një marrëveshje për të siguruar pjesëmarrjen e tij, thanë raporte të shumta të martën. “Unë nuk mund t’i ndihmoja më ata,” tha ai, raportoi People. “Ne u përpoqëm të negocionim, ata më ofruan më pak para se sezonet e mëparshme, kishte probleme me krijuesin”.

Sipas USA Today, ishte përfundimisht një mosmarrëveshje për ndarjen e sezonit 5 në dy pjesë që finalizoi vendimin e Costner për t’u larguar. Ai iu referua mosmarrëveshjes si një “negocim të gjatë”, duke shtuar se ishte i zhgënjyer me përfundimin e bisedimeve. “Më kanë thënë se është pak zhgënjyese që është shfaqja numër një në TV dhe unë nuk po marr pjesë,” u shpreh aktori. “Me siguri do të shkoj në gjykatë për këtë.”

ET raportoi ekskluzivisht në maj se Kevin  nuk do të kthehej në Yellowstone për shkak të mosmarrëveshjeve mbi orarin e tij të xhirimeve. Costner portretizoi patriarkun, John Dutton, në Yellowstone dhe suksesi i tij monumental krijoi dy prequels – 1883 dhe 1923, respektivisht.

Costner është në gjykatë në mes të një padie kundër gruas së tij të larguar, Christine Baumgartner, për të zgjidhur mosmarrëveshjen e tyre rreth asaj se sa duhet të paguajë ai për mbështetje mujore  për tre fëmijët e tyre – djemtë Cayden, 16, dhe Hayes, 14 dhe vajzën. Grace, 13. Baumgartner bëri kërkesë për divorc në maj pas 18 vitesh martesë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: