Monday, July 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSHËNDETKoha e qershisë, frutit të rinisë

Koha e qershisë, frutit të rinisë

Konsumoni qershi sepse:

✔Forcon Imunitetin e pasur me vitaminë C, karotenoide dhe flavonoide

✓ Përmirëson Memorien e pasur me karotenoide dhe flavonoide

✓ Lufton Plakjen – përmban antioksidantin Melatonin

✓ Ndihmon Sistemin Tretës e pasur në fibra

✓ Përmirëson Shëndetin e Syve – redukton inflamacionin

Sa më e pjekur të jetë qershia, aq më të larta janë vlerat nutritive që ajo përmban.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME