Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedLondinezët ‘shokojnë’ botën! Protestojnë komplet nudo mbi biçikleta

Londinezët ‘shokojnë’ botën! Protestojnë komplet nudo mbi biçikleta

Mijëra persona kanë lëvizur pothuajse nudo mbi biçikletë në Londër, në kuadër të  aktivitetit ‘World Naked Bike Ride 2022’, një protestë vjetore kundër varësisë nga nafta dhe kulturës së makinës dhe për të mbështetur të drejtat e çiklistëve dhe lirisë së trupit.

E lindur në 2004, manifestimi zhvillohet në qytete të ndryshme të botës në fillim dhe në fund të verës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME