Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETLuftanija ruse pozicionohet përballë Shqipërisë?!

Luftanija ruse pozicionohet përballë Shqipërisë?!

Provokimet në det mes NATO-s dhe Rusisë vijojnë. Flota e Kremlinit ka dalë në det të hapur dhe qëllimi i vetëm është të sfidojë Perëndimin.

Kudo në botë, nga Baltiku në Paqësor, gjatë javës që lamë pas, fregata, nëndetëse e luftanije ruse janë pozicionuar për të treguar angazhimin e Rusisë për të vijuar përballjen me NATO.

Një anije ruse sërish është shfaqur në Detin e Mesdheut, më konkretisht në hapësirën detare midis Italisë dhe Korfuzit, jo shumë larg kufirit detar të Shqipërisë.

Ndërkohë në Mesdhe ndodhet dhe luftanija amerikane “Harry Truman”, e cila do të qëndrojë si pjesë e angazhimit të SHBA-së për të siguruar aleatët në rajon, përsa kohë që do të vijojë luftën në Ukrainë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME