Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËParlament alabakësh, është kthyer në han rilindas!

Parlament alabakësh, është kthyer në han rilindas!

Parlamenti ka rene mjerisht shume poshte ne nivelin e tij te fuksionimit.

Ai eshte kthyer ne nje han te vertete pa porta per rilindjen dhe ne nje bunker per opoziten.

I rrembyer nga rilindasit, Parlamenti po perdhoset perdite duke e trajtuar ate si nje prone ordinere rilindase.

Faktet flasinvete!

Kam paraqitur qe ne 9 Mars 2022 projektligjin per uljen e Çmimit te Naftes.

Apo projektligji per ndryshimin e Kodit Penal lidhur me Tubimet firmosur nga deputetet Kryemadhi, Vasili dhe Xhixho depozituar qe ne 18 Mars 2022.

I kane bllokuar qe te dy keto projektligje ne menyre banditeske dhe as qe ka filluar fare shqyrtimi i tyre.

Shikoini vete Ligjet e Qeverise, qe megjithese vijne shume me vone ne Parlament, shqyrtohen dhe miratohen shume shpejt dhe pa asnje pengese.

Shihni per shembull Ligjin per Butrintin depozituar ne 7 Prill te 2022, apo Ligji per Marreveshjen e huase per shendetesine dhene nga Banka Boterore depozituar ne 19 maj 2022 te dyja tashme edhe te votuara ne Seance plenare.

Dhe kane fytyre flasin per Rregullore keta.

Keta qe e kane kthyer Parlamentin ne nje han te vertete rilindas.

Turp!!

P.S. Ja dokumentet

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME