Wednesday, July 17, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREKomisionet hetimore/ Ja emrat nga PS dhe PD

Komisionet hetimore/ Ja emrat nga PS dhe PD

Partia Socialiste ka miratuar emrat që do të drejtojnë dy komisionet hetimore për të cilat është rënë dakord me opozitën.

Komisioni Hetimor i Kuvendit për Shërbimin Publik të Sterilizimit dhe Shërbimin Publik të Check-Up në Shëndetësi

Z. Plarent Ndreca Nënkryetar

Komisioni Hetimor i Kuvendit për Trajtimin e të Dhënave të Sistemit TIMS

Z. Toni Gogu Nënkryetar

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka miratuar këtë të mërkurë emrat e dy kryetarëve të Komisoneve Hetimore Parlamentare dhe anëtarët e tyre. Raportohet se Ervin Salianji do të drejtojë Komisonin Hetimor Parlamentar për sistemin TIMS. Ndërkohë deputetja Albana Vokshi do të drejtojë komisionin për shëndetësinë.

TIMS

Ervin Saljanji – kryetar
Ramadan lika
Lefter Geshtenja
Xhelal Mziu
Elda Hoti
Luan Baci
Asllan Dogjani

Komisioni per Shendetesi:

Albana Vokshi- kryetare
Zheni Gjergji
Ina zhupa
Edmond Spaho
Sajmir Korreshi
Petrit Vasili
Zvevensesues Ilda Dhori/ Emilia Koliqi

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME