Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËKush është qyteti më i pasur në botë për 2023-shin

Kush është qyteti më i pasur në botë për 2023-shin

Qyteti i Nju Jorkut mban kurorën si qyteti me më shumë milionerë në vitin 2023. Nga një vlerësim nga Henley & Partners qyteti amerikan u vlerësua se kishte 340 mijë milionerë dhe 58 miliarderë. Ndërsa në vend të dytë është renditur Tokio me 290,300 milionerë dhe 14 miliarderë, në të tretin renditet Zona e Gjirit me 285,000 milionerë dhe 63 miliarderë.

Vendet që renditen në top 10:

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: