Thursday, June 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJILamborghini i thotë lamtumirë veturës së shpejtë

Lamborghini i thotë lamtumirë veturës së shpejtë

Lamborghini ka njoftuar se dy modelet Huracan Evo dhe Huracan Evo Spyder nuk do të shiten më.

Prodhuesi italian i automobilave tha se Huracan do të jetë supermakina e fundit që do të lërë Sant’Agata Bolognese pa një motor të elektrizuar.

Në fillim të këtij viti, prodhuesi i automjeteve zbuloi modelin Revuelto, pasuesin e modelit Aventador, i cili përmban një motor të elektrizuar V12.

Prodhuesi i automjeteve nuk ka konfirmuar se çfarë do të fuqizojë zëvendësimin e Huracan, derisa kompania ka konfirmuar tashmë se, nga viti 2024, të gjitha Lamborghini-t e reja do të elektrizohen në një mënyrë ose në një tjetër.

I zbuluar për herë të parë në vitin 2014, Huracan ka pasur një prodhim të gjatë dhe gjatë asaj kohe, ai prodhoi disa versione speciale, kurse më i fundit ishte Sterrato.

Lamborghini ka thënë se Sterrato do të jetë supermakina e fundit johibride.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: